ماهنامه داروگ

آوای خواندنی یک ” داروگ ” کاغذی

نشریه ای برای نوجوانان

“تصور کن با دوستان و خانواده ات برای زندگی به یک سیاره‌ جدید اسباب کشی کرده اید. سیاره ای که آنقدر گرم شده است که آرام آرام دارد ذوب می شود و کوچک و کوچک تر می شود طوری که ممکن است دوستان و خانواده ات دیگر در آن جا نشوند، یکباره فکری به سرت می زند.”

“دستانت را بالا می گیری و می گویی «به سوی ابدیت و فراتر از آن»ت و الان اَبرقهرمان سیاره خودتی. یک اَبرقهرمان زیست محیطی. اَبرقهرمانی که می خواهد سیاره را نجات بدهد تا بلای سیاره‌ زمین به سرش نیاید. فقط کافی است بخواهی …”

مجله “داروگ” را که ورق بزنی در اولین صفحه مطلب بالا را می خوانی. این ماهنامه که خود را “اولین نشریه نوجوانان دوستدار محیط زیست ” معرفی می کند و سومین شماره ا ش روی دکه هاست، توسط شرکت انتشارات فنی ایران چاپ می شود، یکسره از طبیعت می گوید؛ از زمین و آسمان.

ماهنامه داروگ

شب نشینی در طبیعت، حیات وحش روی پشت بام ها و یک دایناسور در تهران، از مطالب خواندنی داروگ است.

“من و درخت خواهر و برادریم ” عنوان مصاحبه ای است  با شاعر دوست داشتنی کودکان و نوجوانان، مصطفی رحماندوست با خاطراتی از سفرهای او و پیوندش با طبیعت.

در بخش دیگری پای صحبت های دختر نوجوان غارنوردی به نام اسرا مفاخری می نشینیم و ” نویسنده ای در کف دریا ” ما را با عباس عبدی، نویسنده رمان های نوجوان و توجه عمیق و وی‍ژه او به دریا و محیط زیست آشنا می کند.

” پلیس طبیعت ” همه چیز را درباره محیط بانی و زندگی و کار محیط بان ها توضیح می دهد و ” افعی کوهستانی لطیفی ” آخرین مهمانی است که در انتهای مجله منتظر ماست!

اگر دوستدار محیط زیست هستید، حالا یک مجله خوب دارید؛ با نویسندگانی حرفه ای و خوش ذوق، صفحات زیبا و چشم نواز و چاپ عالی و فوق العاده. خوش به حال شما!

فریده گودرزی