بازی شیطان در پایتخت

بازی شیطان در پایتخت

با پیروزی صنعت نفت و تشکیل دولت ملی در سال ۱۳۳۰ پس از نزدیک به ۶۰ سال دست انگلیسی ها از نفت ایران کوتاه می شود . آنها این مهم را بر نمی تابند و به هر شکل سعی در شکست دولت ملی دارند، در بحبوحه کارشکنی های داخلی و خارجی و تلاش برای سرنگونی دولت در تهران و جنوب کشور، فعالیت های مخفی در شمال کشور به طمع نفت شمال آغاز می شود و این امر با قتل نماینده مردم رشت که از هواداران نهضت ملی است و به قتل رساندن چندین مامور امنیه رشت و ماموران اعزامی از تهران شدت می گیرد.

بازی شیطان در پایتخت

بدین ترتیب کاراگاه، محمد افشار به رشت اعزام می شود تا  از اقدامات علیه منافع ملی پرده بردارد، در این مسیر وی علاوه بر رو به رو شدن با قتل های هولناک، متوجه می شود تلاش هایی برای معطوف کردن حواس مردم به جنایات متعدد جهت زمینه سازی برای کودتا در حال طرح ریزی است.

بازی شیطان در پایتخت

افشار علاوه بر آنکه باید قاتلان را شناسایی کند می بایست با خیانت آشکاری که در حال رخ دادن است، مبارزه کند.

بازی شیطان در پایتخت

ویژگی های بازی

این بازی داستان کاراگاهی برگرفته از حوادث تاریخی و رمزگشایی از قتل های سریالی است که با محیط پردازی رشت در سال ۱۳۳۲ با دقیق ترین جزئیات و حس و حالی نوستالژیک توانسته مخاطب را برای ادامه بازی ترغیب کند.

بازی شیطان در پایتخت

روند داستان و فضاسازی آن مناسب ترین شکل برای یک بازی ماجراجویانه کاراگاهی است، داستانی جذاب و پر پیچ خم با غافلگیری های مناسب، نخستین بازی ادونچر ایرانی با محیط دو بعدی (کانسپتیو) و کاراکترهای سه بعدی، دیالوگ های فکر شده با ۲۶ شخصیت سه بعدی با نزدیک به ۸۰ صفحه دیالوگ، یکصد صفحه دفترچه راهنمای اینتراکتیو کاراگاه، بیش از ۶۰ دقیقه موسیقی اختصاصی، بیش از ۴ ساعت گیم پلی و با حضور استاد اکبر منانی ( صدای هرکول پوآرو) در نقش کاراکتر اصلی از ویژگی های این بازی جذاب است.

بازی شیطان در پایتخت

این بازی روی پلتفرم ویندوز قابل اجرا بوده و برای گروه سنی نوجوان (اسرا +۱۵) مناسب است.

بازی شیطان در پایتخت

منابع:

بنیاد ملی بازی های رایانه ای

“Rasana Shokooh-e Kavir ”RSK Entertainment

مهندس رشید