بازی شمشیر تاریکی- شهر نوجوان

بازی مهیج برای نوجوانان (شمشیر تاریکی: آخرین جنگاور)

بازی «شمشیر تاریکی: آخرین جنگاور» که در پنجمین جشنواره بازی‌های رایانه‌ای تهران موفق به کسب پنج غزال زرین شده بود، توانست در حوزه فروشگاه دیجیتالی کنسول پلی‌استیشن ۴ نیز عرضه ‌شود.
به گزارش روابط عمومی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، استودیو فن‌افزار شریف، سازنده این بازی، حالا به عنوان اولین شرکت بازی‌سازی ایرانی شناخته شده که بازی خود را برای یکی از کنسول‌های نسل هشتمی منتشر کرده است.

shadowbladereload_2
سبک بازی «شمشیر تاریکی: آخرین جنگاور» اکشن سکوبازی و شخصیت اصلی بازی یک نینجاست. «آخرین جنگاور» در واقع نسخه تکامل یافته و بزرگتری از بازی «شمشیر تاریکی» است که پیشتر تنها برای دستگاه‌های هوشمند عرضه شده بود.
بازی شامل یک بخش کامل داستانی است که با دنبال کردن سبک داستانی کامیک می توان در هفت بخش به ماجراجویی پرداخت. همچنین یک بخش مجزای چالشی وجود دارد که در آن می‌توان مهارت‌های نینجایی خود را در مراحل چالشی متفاوت سنجید. ویژگی اصلی این بازی یک ویرایشگر مرحله کامل است که این امکان را به کاربر می‌د‌هد تا بتواند مراحل خود را طراحی کرده و آن را با دوستانش به اشتراک بگذارد.

shadowbladereload-5
غزال زرین بهترین بازی اکشن، غزال زرین بهترین صداگذاری، غزال زرین دستاورد هنری، غزال زرین دستاورد فنی و غزال زرین بهترین بازی سال، از جمله جوایزی است که این بازی کسب کرده است، همچنین لقب نخستین بازی ایرانی پلی‌استیشن ۴ را نیز از آنِ خود خواهد کرد.

shadowbladereload-4
براساس«ESRA» (نظام ملی رده‌بندی سنی بازی‌های رایانه‌ای) این بازی در رده ۱۲+ (۱۲ سالگی و بالاتر) دوران نوجوانی قرار گرفته است.
این بازی روی اندروید، IOS، ویندوز و PS4 قابل اجراست.

منابع:
بنیاد ملی بازی های رایانه ای (http://ircg.ir)
سایت شرکت فن افزار (www.fanafzar.com)

مهندس رشید