کلوپ کارآگاهان

بازی کلوپ کارآگاهان

کلوپ کارآگاهان بازی ماجراجویی است که برای گوشی‌های هوشمند اندروید و iOS طراحی‌شده است. داستان بازی درباره حل پرونده قتل است که برای حل آن کارآگاه پرونده باید تمامی سرنخ‌های آن را کنار هم آورد و به پرسش‌هایی که در ذهن خود است، پاسخ دهد. کارآگاه برای حل پرونده و به‌دست آوردن سرنخ‌ها باید با افراد در صحنه قتل یا مظنون های پرونده صحبت کند  یا از آنها بازجویی نماید، همچنین شواهد صحنه قتل را بررسی کند. این شواهد گاه اثر انگشت، گاه رد پای مرموز و  گاه دکمه لباسی است که درصحنه قتل جامانده و  برای حل پرونده یاری می‌رساند.

کلوپ کارآگاهان

کارآگاه در بازی به معماهایی هم برمی‌خورد که باید آنها را حل کند تا سرنخ‌های مورد نظر را به‌دست آورد. محیط بازی کاملاً سه‌بعدی ریل تامی است که به سبک ایران قدیم درست‌شده است. خیابان‌های لاله زار، گراند هتل به ‌گونه ای بازسازی شده تا لذت بازی در آن را دوچندان کند. کاراکترها نیز با پوششی که در زمان خود داشته‌اند، ساخته‌شده اند.

کلوپ کارآگاهان

بازی کلوپ کارآگاهان همان‌طور که از اسمش پیداست، مختص  کارآگاهی خاص نیست و برای ساخت آن طوری برنامه ریزی شده که به‌راحتی مراحل بدون نیاز به آپدیت کلی بازی اضافه شود. بازی‌کننده در ابتدا هنگام نصب بازی قسمتی از بازی را هم درگوشی خود دارد و بعد از آن برای ادامه باید هر قسمت را دریافت کند. سازنده به صورتی بازی را ساخته که در آینده با اضافه شدن داستان‌های دیگر بازی را توسعه دهد. دو سبک متفاوت در برنامه‌نویسی بازی پیاده‌سازی شده که هر داستان می‌تواند یکی از این دو سبک باشد. برای شروع آن سازنده بازی گیم پلی داستان اول خود را به ‌صورت سوم شخص درآورده و احتمال این را می‌دهد که داستان بعدی آن به‌صورت اول‌ شخص بیان شود. البته المان‌ها و روند داستانی آن به ‌گونه ای می‌باشد و حل معماها، گفتگوها، بررسی صحنه قتل، به دست آوردن سرنخ‌ها و پاسخ‌ها در هر دو سبک به یک‌گونه است.

کلوپ کارآگاهان

صدابرداری شخصیت‌های بازی به‌صورت حرفه‌ای انجام شده و تمامی کاراکترهایی که در صحنه هستند، صدای منحصربه‌فرد خود را دارند. علاوه بر این سازنده تمامی قابلیت‌های ممکن را استفاده نموده، صداگذاری نیز به نحوی دقیق انجام‌شده که کاراکترها هنگام راه رفتن در سطوح مختلف صدای پای متفاوتی دارند. هر قسمت از بازی موسیقی و صدای محیطی خود را دارد. سازنده، تمامی موارد یک صداگذاری خوب را رعایت کرده است.

کلوپ کارآگاهان

این بازی توسط شرکت اندیشه ورزان برای گوشی های همراه هوشمند اندروید و iOS طراحی شده و برای رده سنی نوجوانان مناسب است. این بازی به زودی در کافه بازار، Google Play Store و AppStore  منتشر می شود.

منبع :

http://detectivesclub.aanimator.com

http://www.ircg.ir

مهندس رشید