آریا-المپیک

با المپیک ریو

امسال مسابقات المپیک در کشور برزیل برگزار می شود و المپیک ۲۰۱۶ ریو  نام گرفته است. ایران هم نمایندگانی را به این مسابقات بین المللی و مهم اعزام کرده است.

کم سن و سال ترین نماینده ایران یک نوجوان مشهدی به نام آریا نسیمی شاد با ۱۶ سال و ۹ ماه،  ورزشکار اعزامی کاروان ایران به رقابت‌های المپیک ریو و البته تنها نماینده شنای ایران است. آریا در دبیرستان تیزهوشان درس می‌خواند. او در شش سالگی از آب می ترسیده اما برادرش که دروازه بان سابق تیم ملی واترپلو بوده، آریا را کم کم با آب دوست کرده است تا اینکه از هشت سالگی آریا و آب دیگر از یکدیگر جدا نشدند، هر کجا که آب بود آریا نیز بود. آب دنیای این نوجوان مستعد ایرانی شد. آریا از ۹ سالگی وارد دنیای حرفه ای شنا شد و در ۱۰ سالگی در رقابت های قهرمانی کشور شرکت کرد.

آریا- المپیک

آریا نسیمی‌شاد در مسابقات بین‌المللی شنای دبی با ثبت زمان ۲۹ثانیه و ۷۶ صدم ثانیه، رکورددار ماده ۵۰ متر قورباغه رده سنی ۱۷-۱۵سال لقب گرفت.

تنها نماینده شنای ایران در المپیک ۲۰۱۶ ریو در ۲۰۰ متر قورباغه المپیک و جوان‌ترین عضو کاروان ورزشی ایران به آب زد و با ثبت زمان ۲ دقیقه و ۲۰ ثانیه و ۱۸ صدم ثانیه در مکان ۳۹ ام  جهان قرار گرفت.

منابع:

http://saten.ir

فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو جمهوری اسلامی ایران

http://www.hamshahrionline.ir