بازی معمایی

برترین بازی های معمایی- قسمت اول

بازی های معمایی و فکری، دسته ای از بازی هاست که  با معماهای چالش‌برانگیز فکر و ذهن  را به چالش می کشد و می‌تواند ساعت‌ها ما را به خود مشغول کند. این بازی ها سن و سال خاصی نمی شناسد و از کودکان و نوجوانان گرفته تا بزرگسالان می توانند از این بازی ها بهره مند شوند. در این قسمت به معرفی برخی از بازی های معمایی پرطرفدار و هیجان انگیز برای اندروید که در سراسر دنیا مخاطبان فراوانی پیدا کرده است، می پردازیم.

فقط باید حواسمان باشد که زمان زیادی را صرف این بازی ها نکنیم چراکه معماهای گاهی سخت و پیچیده این بازی ها، ما را علاقه مند به ادامه بازی می کند و ممکن است ساعت ها به انجام این بازی ها بپردازیم.

۱- مسیر آزاد (Flow Free)

بازی ساده و فکری مسیر آزاد، ذهنتان را به چالش می‌کشد و از شما می‌خواهد اول فکر و بعد عمل کنید! در این بازی شما با خودتان مسابقه می‌دهید و برای کسب امتیاز بیشتر با ذهنتان می‌جنگید.

بازی معمایی

در این بازی رنگ‌های یکسان با لوله‌ها را متصل کنید تا یک جریان شکل بگیرد. در کل صفحه بازی تمام رنگ‌ها را جفت کنید تا از هر مرحله عبور کنید ولی مراقب باشید، لوله ها اگر از روی یکدیگر رد شوند یا دور خود بپیچند، می‌شکنند!

بازی معمایی

۲- آب کجاست؟ ( Where’s My Water)

در این بازی شما باید با مهندسی لوله ها، جریان آب را طوری هدایت کنید که آب تمیز و سالم به حمام زیرزمینی تمساح بامزه به نام سوامپی (Swampy) برسد. ضمنا در مسیرش به فاضلاب و سموم آلوده نشود! این تمساح در زیر شهر زندگی می کند.

بازی معمایی

او با تمساح‌های دیگر متفاوت، کنجکاو، دوستانه و بامزه است. او دوست دارد بعد از هر روز کاری حسابی حمام کند ولی مشکلاتی وجود دارد. با هدایت درست آب به دوش شکسته‌، به سوامپی کمک کنید. هر مرحله دارای چالش در حل پازل‌هایی براساس فیزیک است. با کندوکاو خاک‌، آب تازه، آب کثیف، آب سمی و بخار را به سمت راه خروج مناسب هدایت کنید. هر قطره شمارش می‌شود!

بازی معمایی

 

مهندس رشید