New Nintendo 3DS XL

بهترین کنسول های بازی دنیا – قسمت پایانی

در قسمت های قبل به معرفی PlayStation 4 Pro و  microsoft xbox one s که از بهترین کنسول های بازی دنیا هستند، پرداخته شد. در ادامه به معرفی یکی دیگر از این کنسول های بازی می پردازیم:

۳-  New Nintendo 3DS XL

کنسول دستی و قابل حمل New Nintendo 3DS XL در حال حاضر یکی از پرفروش‌ترین کنسول‌های بازی دنیاست.

New Nintendo 3DS XL

مهمترین و اصلی‌ترین ویژگی کنسول قابل‌ حمل «نینتندو» در این نسل، قابلیت نمایش تصاویر به ‌صورت ۳ بعدی و بدون نیاز به عینک مخصوص است. از مشکلاتی که این ویژگی در نسخه های قبلی با خود همراه داشت، زاویه دید بسیار محدود در هنگام فعال بودن آن بود. به ‌طوری‌ که تنها به‌ صورت مستقیم و از روبه‌رو باید به کنسول نگاه می‌کردید و در صورتی‌که از زاویه‌های دیگر به بازی با آن مشغول می‌شدید، تصاویر تار و موجب سردرد کاربر آن می شد.

New Nintendo 3DS XL

برای برطرف کردن این مشکل نینتندو سنسوری به دوربین داخلی دستگاه در  New Nintendo 3DS XL اضافه کرده است که بعد از فعال کردن این قابلیت به کار افتاده و از طریق پردازش تصویر موقعیت سر کاربر را شناسایی و تصاویر را با زاویه درست برای هر چشم کاربر ارسال می‌کند.  سنسور head-tracking  زاویه دید دستگاه در حالت ۳ بعدی را بسیار افزایش‌ داده و تصاویر به نمایش درآمده کیفیت خود را حفظ خواهند کرد.

New Nintendo 3DS XL

این کنسول دارای ابعاد ۴٫۸۸ در ۴٫۱ اینچ و اندازه ۱۶۰ در ۹۳٫۵ در ۲۱٫۵ میلی‌متر بوده و ۳۲۹ گرم وزن دارد که برای کنسول قابل حمل بسیار مناسب است. این کنسول دارای قلم بوده و همچنین موقعیت کلیدها نسبت به نسخه های قبلی اندکی تغییر یافته و دکمه ای برای افراد چپ دست به آن اضافه شده است.

New Nintendo 3DS XL

در این کنسول از کارت‌های Micro SD با سرعت و ظرفیت حداکثر ظرفیت ۳۲ گیگابایت استفاده شده که باعث می‌شود کاربر بتواند بازی‌های بیشتری را به ‌طور همزمان روی کنسول خود داشته باشد. قیمت این دستگاه حدود ۲۰۰ دلار ( ۸ میلیون ریال) است.

New Nintendo 3DS XL

در این دستگاه عملکرد پردازنده به نحوه محسوسی افزایش یافته و سرعت بارگذاری بازی ها از ۴۳ ثانیه در نسخه های قدیمی به ۱۵ ثانیه افزایش یافته است. استفاده از تکنولوژی بی سیم نیز توانسته ارتباط بین دستگاه و رایانه شخصی را بهبود بخشیده و موسیقی و تصاویر و فایل ها را به راحتی بین کنسول و رایانه جابه جا کند.

New Nintendo 3DS XL

 

منابع:

http://www.pcmag.com/article/349406/the-best-products-of-2016#gaming

https://www.cnet.com/topics/consoles/best-video-game-consoles/

https://www.nintendo.com/3ds/new-nintendo-3ds/

http://npshop.net/news/details/2687/نقد-و-بررسی-کنسول-بازی-New-Nintendo-3DS-XL/0/

مهندس رشید