بهترین کنسول های بازی

بهترین کنسول های بازی دنیا

در این مطلب به بررسی بهترین کنسول های بازی دنیا از دیدگاه مجله PCMAG و CNET که توسط گیمرها و کارشناسان متعدد در سراسر دنیا امتیاز دهی شده اند، می پردازیم:

۱- PlayStation 4 Pro

پلی استیشن ۴ پرو، یک ترابایت حافظه داخلی دارد و از  قدرت پخش  و اجرای بازی ها و ویدیوی های ۴K برخوردار است. سونی در جریان رویداد نشست پلی‌استیشن، رسما کنسول جدید خود را نام پلی‌استیشن ۴ پرو را معرفی کرد؛ کنسولی که از قابلیت HDR بهره می‌برد  و از کیفیت و گیم پلی بالایی برخوردار است.

پلی استیشن پرو4

این کنسول در تاریخ ۲۰ آبان با قیمت ۳۹۹ دلار عرضه شد و بازی‌های قدیمی، به لطف سیستمی که سونی آن را Forward Compatibility معرفی کرده، روی این کنسول با کیفیت بهتری اجرا می شوند.

پلی استیشن پرو4

در ادامه مشخصات فنی این کنسول که قابلیت اجرای بازی های فوق العاده را دارد، معرفی می کنیم. پلی‌استیشن ۴ پرو از یک پردازنده با قدرت ۴/۲۰ ترافلاپس و حافظه داخلی یک ترابایتی بهره می‌برد و ۸ گیگابایت حافظه از نوع GDDR 5 دارد. میزان مصرف برق این کنسول ۳۱۰ وات است و وزن آن هم ۳/۳ کیلوگرم خواهد بود. همچنین سه پورت USB 3.1 و یک پورت AUX هم از دیگر ویژگی‌های سخت‌افزاری این کنسول است.

پلی استیشن پرو4

دیسک ها و فایل ها به طور مشترک روی  PS4   و  PS4 Pro  نصب خواهند شد. یعنی در صورتی که بازی هایPS4  جدید را خریداری نمایید می توانید آن ها را روی دو کنسول بازی کنید.

پلی استیشن پرو4

کاربران شبکه پلی استیشن (PSN) هم به یک شبکه متصل خواهند شد و می توانند با هم بازی کنند. یعنی اگر شما  PS4 Pro بخرید، می توانید با دوستانتان که از  PS4  معمولی استفاده می کنند، بازی کنید.

پلی استیشن پرو4

همچنین اگر کنسول  PS4 Pro  را به نمایشگر های  ۴K  متصل نکنید، مشکلی وجود نخواهد داشت و می توانید در زمان عرضه کنسول  Pro  را خریداری کرده و به تلوزیون معمولی وصل کنید. کنسول در این شرایط خروجی ۴K  نخواهد داد اما بازی سازان در حال کار کردن  روی این  موضوع هستند که در این شرایط از قدرت کنسول برای بهبود تجربه گیمینگ شما به طریقی دیگر بهره ببرند.

پلی استیشن پرو4

منابع:

www.pcmag.com/article/349406/the-best-products-of-2016#gaming

https://www.cnet.com/topics/consoles/best-video-game-consoles

https://www.playstation.com/en-us/explore/ps4-pro

www.zoomg.ir/2016/9/8/152862/ps-4-pro-specs

www.ps4store.ir

مهندس رشید

One comment

Comments are closed.