والیبال بانوان-مجله اینترنتی شهر نوجوان

جای خالی والیبال بانوان ایران در جهان

دیگر تنها فوتبال ورزش و مسابقه پُر طرفدار نیست، ورزش هایی مانند والیبال نیز این روزها طرفداران زیادی را به خود جلب کرده و تماشاچیان خاص خود را دارد. والیبال مردان ایران طی چند سال اخیر پیشرفت چشم گیری داشته و در حال حاضر هواداران زیادی دارد اما والیبال بانوان ما از این هواداران بی بهره مانده و مورد کم لطفی قرار گرفته است.

والیبال-شهر نوجوان

به عنوان یک دختر نوجوان ایرانیِ والیبال دوست، وظیفه خود می دانم که شما دوستان عزیز نوجوان را با والیبال بانوان ایران آشنا کنم. در ابتدا به رده این تیم در جدول فدراسیون جهانی (FIVB) اشاره می کنم. تیم والیبال بانوان ایران در جدیدترین رده بندی رتبه ۱۰۱ را به خود اختصاص داده است که جایگاه خوبی نیست. حال کمی به گذشته برمی گردیم البته گذشته ای نه چندان دور که تنها مدال بانوان والیبالیست را به دست آوردیم.

والیبال بانوان-مجله اینترنتی شهر نوجوان
والیبال بانوان-مجله اینترنتی شهر نوجوان

سال ۱۹۶۶ بانوان ما در بانکوک یعنی اولین حضور خود در میادین آسیایی، مدال برنز را بر گردن آویختند. اما بعد از آن در تمام میادین آسیایی از جمله قهرمانی آسیا، بازی های آسیایی و جام کنفدراسیون های آسیا به مقامی بالاتر از پنجم، آن هم در سال ۱۹۷۴ در بازی های آسیایی که به میزبانی ایران انجام شد، دست نیافتند و به همین دلیل این تیم هرگز در مسابقات جهانی شرکت نکرد.

حالا در سال ۲۰۱۶ بانوان والیبالیست ایرانی خود را برای حضور در پنجمین جام کنفدراسیون های آسیا آماده می کنند. این تیم به مربی گری مایدا چیچیچ اسلوونیایی و با داشتن ستاره هایی چون مائده برهانی، فرنوش شیخی، شبنم علیخانی و میانگین قد ۱۷۸ و میانگین سن ۲۰ تا ۲۵، امیدوار هستند در پنجمین جام کنفدراسیون های آسیا و در چهارمین حضور در این رقابت ها بدرخشند گرچه با حضور تیم هایی مثل چین، ژاپن و تایلند کار دشواری پیش رو دارند اما با حضور مایدا و بازیکنان و مربیان توانمند، امید به این دارند که به مقامی بهتر از ادوار گذشته دست یابند.

والیبال بانوان-مجله اینترنتی شهر نوجوان
تیم ملی والیبال بانوان ایران

منبع: ویکی پدیا

                                                                                                                                          آرشین شهبازی یگانه

۴ comments

  1. مطلب جالبی بود که اطلاعات بسیار خوبی از والیبال بانوان داد. از نویسنده و دست اندرکاران سایت تشکر می کنم.

  2. ضمن تشکر از نویسنده گرامی و مطلب ارزنده ایشان پیشنهاد میکنم که نویسنده اسیب شناسی دقیقتری انجام دهد

Comments are closed.