جهانگردی- شهر نوجوان

جهانگردی۳ . فرانسه

فرانسه

france_flag_printables_av2

پایتخت و بزرگترین شهر: پاریس
زبان رسمی: فرانسه
جمعیت در سال ۲۰۱۶: ۶۶۷۱۰۰۰۰ نفر
پول رایج: یورو
مساحت: ۶۴۳۸۰ کیلومتر
۲۴۸۶۰۰ متر مربع

نقشه فرانسه

جغرافی فرانسه

فرانسه در اروپای غربی واقع شده است. در شمال با کشورهای بلژیک و لوگزامبورگ و در شرق با کشورهای آلمان ، سوئیس و ایتالیا همسایه است. در جنوب فرانسه اسپانیا، آندورا، موناکو و دریای مدیترانه وافع شده اند.

فرهنگ

بسیاری از هنرمندان فرانسه در بین هنرمندان مشهور دنیای زمان خود بوده اند و هنوز هم فرانسه بخاطر فرهنگ و سنت غنی در جهان شناخته شده است.
نقاشی، معماری، ادبیات، موسیقی، فلسفه، سینما و مد رشته هایی هستند که در فرانسه پیشرفت بسیاری داشته اند.
ساختمانهای تاریخی و موزه ها هر ساله تعداد زیادی جهانگرد را به فرانسه جذب میکنند. نویسندگان مشهور فرانسوی زیادی هستند که محبوبیت جهانی دارند و اولین جایزه نوبل ادبیات به یک نویسنده فرانسوی به نام سولی پرودوم در سال ۱۹۰۱ اهدا شد.
همچنین هرساله جشنواره های مختلف از جمله جشنواره فیلم در شهر کن فرانسه برگزار می شود که این جشنواره ها گردشگران زیادی را به کن می آورد.

 

french cuisine

غذای فرانسوی(cuisine)

تنوع غذاهای محلی فرانسه بسیار زیاد است. معمولا هر وعده غذایی شامل سه قسمت پیش غذا، غذای اصلی، وعده ی پنیر یا دسر می شود. گاهی اوقات قبل از دسر سالاد نیز سرو میشود.

 

ده جاذبه توریستی برتر فرانسه

  • غار    Grotte De Font De Gaume

grote

غار ماقبل تاریخی که دارای مجموعه ای از نقاشی های دیواری آن زمان است و در میراث فرهنگی یونسکو ثبت شده است.

  • مناطق عملیاتی جنگی

d-day-france                                                                                    بزرگترین و حساسترین صحنه ی جنگ تاریخ در سواحل نورماندی آنرا به یکی از جاذبه های گردشگری فرانسه تبدیل کرده است. گردشگران می توانند در این سواحل مکانهای عملیاتی نیروهای ویژه و هوایی را از نزدیک مشاهده کنند.

  •  پل و رود پونت دو گارد     

pont-du-gard-attraction-france

پل و رود تاریخی و شگفت انگیز یکی از مکانهای تماشایی فرانسه است.

  • برج ایفل

eiffel-tower-top-10-france

هزاران گردشگر هر روزه برای دیدن این برج به فرانسه می روند. این بنای آهنی عظیم در سال ۱۸۸۹ کامل شد و یکی از سمبلیک ترین بناهای جهان است. وسیعترین دید از طبقه سوم برج امکانپذیر است که ۲۷۶ متر ارتفاع دارد.

  • شهر تاریخی کارکاسون

carcassonne-france-top10

شهری که در دوران امپراطوری روم مکانی خوش منظره و غنی بود. دیوارهای ۳ کیلومتری که ۵۲ برج را در خود جای داده یکی از جاذبه های دیدنی این شهر است.

  • آمفی تئاتر نیمزآرنا

nimes-arena-top-attraction

یکی از بهترین آمفی تِئاترهایی که از زمان باستان در جهان حفظ شده است و سیستم صوت و نمایشی بسیار کارآمد داشته که باعث طبیعی شدن بازی های نمایش بوده است.

  • موزه لوور

louvre-top-ten-france

یکی از بهترین گردشگاههای فرانسه که بزرگترین شاهکارهای هنری مجسمه سازی و ….. را در خود جای داده است . این آثار هنری از ۲۰۰۰ سال پیش هستند و در واقع ساختمان موزه قرن ۱۲ قلعه ای بوده که به قصری در قرون وسطی تبدیل شده است.

  • میدانهای نبرد جنگ جهانی اول

ww1

انعکاس غم انگیز از نبردی وحشتناک در میدانهای جنگ جهانی اول اکنون از جاذبه های گردشگری فرانسه است. از سنگرها تا مقبره ها و یدبود ها تا موزه ها همه داستان این دوران غم انگیز را می گویند که هیچگاه نباید فراموش شود.

  • مون سنت میشل

mont-saint-michel-france

شهری که در جزیره ای از دوران قرون وسطی که بر فراز صخره ها در نرماندی قرار گرفته اند در خود صومعه هاای دوران امپراطوری رم  و کلیسای قرون وسطی را در خود جای داده است. طبق آمار سال ۲۰۰۹این شهر ۴۴ نفر ساکن دارد.

  • کاخ ورسای

versailles-tourism-france

در این قصر دیدنیهای بسیاری وجود دارد. از معماری شگفت انگیز تا وسایل فوق العاده، هنر و عتیقه و باغ بینظیرش .

 

 

گردآوری و ترجمه : سحر محتشمی
منابع: www.wikipedia.org
www.historvius.com