دستبند هوشمند

دستبند هوشمند

شاید شما دوستان نوجوان در مورد ابزارهای پوشیدنی شنیده باشید. این ابزارها از تکنولوژی های روز دنیا استفاده کرده و به انسان ها کمک می کنند تا زندگی روزمره را به بهترین نحو ممکن بگذرانند. از جمله این پوشیدنی ها، ساعت هوشمند، عینک هوشمند و دستبند هوشمند است. دستبندهای هوشمند کمک می کند تا عادات مختلف روزانه، مسافت طی شده و مکان هایی که در آنها تردد می کنیم، تناسب اندام و میزان سلامت مانند کالری‌های مصرف‌شده، ضربان قلب و دیگر فاکتورهای حیاتی را کنترل کنیم.

همه ما عادت‌های نادرستی داریم، برخی زیاد می خوریم، برخی زیاد می خوابیم و برخی هم بسیار ولخرج بوده و  بی حساب پول های خود را خرج می کنیم. حالا تکنولوژی یک بار دیگر به کمک ما آمده و دستبند هوشمند  پاولوک -Pavlok می خواهد به زور هم که شده عادت‌های اشتباه ما را اصلاح کند !این کار توسط دستبند با ایجاد یک شوک الکتریکی خفیف به دست، انجام می شود. این دستبند هوشمند با اتصال به حساب بانکی از طریق اینترنت می تواند دخل و خرج مان را کنترل کند و اگر بی حساب پول خرج کنیم به ما هشدار بدهد.

دستبند هوشمند

دستبند سامسونگ Gear Fit 2  یکی دیگر از قابلیت‌های جالب این پوشیدنی هوشمند است که دارای موقعیت‌ یاب ماهواره‌ای است. موقعیت‌ یاب ماهواره‌ای در کنار ژیروسکوپ، فشارسنج، شتاب سنج و سنسور ضربان قلب می‌تواند این دستبند تناسب اندام را تکمیل کند. این دستبند در بدترین شرایط آب و هوایی و به مدت نیم ساعت در عمق ۱٫۵ متری آب دوام می آورد. دستبند Gear Fit 2 جدیدترین محصول پوشیدنی سامسونگ در زمینه‌ گجت‌های مربوط به سلامتی و بهبود سبک زندگی است.

دستبند هوشمند

دستبند هوشمند LG KIZON مناسب برای کودکان ۴ تا ۹ سال است. این دستبند امکان اتصال سیم کارت را دارد و سیم کارت قابلیت استفاده از شبکه ۳ G را نیز دارد. با استفاده از نرم افزار KizOn روی گوشی های همراه اندروید می توانید به این دستبند متصل شده و در هر زمان، محل فرزند کودک روی نقشه بیابید. همچنین این دستبند تنها امکان تماس با دو شماره را دارد و کودک شما فقط امکان شماره گیری با دو شماره را خواهد داشت و شما نیز از طریق تنها۱۰ شماره تلفن می توانید با فرزند خود تماس بگیرید. پس از تماس شما با فرزند خود در صورت عدم پاسخ وی بعد از ده ثانیه به صورت اتوماتیک تماس برقرار خواهد شد. این دستبند نیز مقاوم در مقابل آب  است.

دستبند هوشمند

شیائومی می بند ۲(Xiaomi Mi Band 2)  نسل جدید دستبند پوشیدنی هوشمند این کمپانی چینی در زمینه‌ ابزارهای کنترل سلامت و فعالیت‌های ورزشی است. کاربران شیائومی می بند ۲ می‌توانند بدون نیاز به تلفن همراه هوشمندشان، تمام اطلاعات مورد نیاز نظیر شارژ باقی‌مانده، کالری‌های مصرف‌شده، مسافت طی‌شده، ضربان قلب و دیگر فاکتورهای حیاتی را روی نمایشگر دستبند هوشمند خود مشاهده کنند.

دستبند هوشمند

دستبند هوشمند  Merlin Actifit Go، این دستبند هوشمند می تواند کلیه حرکات ورزشی شما را درک کرده و آن را در برنامه مخصوص خود که روی موبایل تان نصب می شود، ثبت کند. Actifit Go  دارای سنسور ضربان قلب است و می تواند ضربان قلب را اندازه گیری و در برنامه نصب شده روی موبایل ثبت نماید. همچنین این دستبند خواب تان را زیر نظر می گیرد و در بهترین زمان ممکن شما را با لرزش از خواب بیدار کند و می تواند تماس های رسیده را نیز روی صفحه نمایش خود به شما نشان دهد.

دستبند هوشمند

دستبند مایکروسافت (Microsoft Band) به شما کمک می‌کند تا با تحت نظر گرفتن مقدار ضربان قلب، قدم‌ها، میزان کالری مصرف شده و کیفیت خواب خود به اهداف سلامتی دست پیدا کنید. همچنین برای مرور ایمیل‌ها و مشاهده تقویم روی مچ دست تان یک دستیار خوب به حساب می‌آید. از جمله ویژگی های این دستبند تمرین‌های برنامه‌ریزی شده برای تناسب اندام، نظارت بر خواب و نظارت بر حرکت مبتنی بر GPSدر مسیرهای پیاده روی و دوچرخه سواری است.

دستبند هوشمند

منابع:

http://gadgetnews.ir

http://www.digiwearable.ir

مهندس رشید