راهنمایی دیجیتالی مجله اینترنتی شهر نوجوان (بیت ۲ از بایت ۱)

۱۰ گوشی هوشمند برتر برای عکس های سلفی

امروزه گوشی های تلفن همراه فراتر از تماس و پیامک برای کاربردهایی مانند بازی، گشت زنی در اینترنت، تماشای فیلم، گوش دادن به موسیقی و گرفتن عکس استفاده می شود. یکی از دغدغه های ما، انتخاب گوشی مناسب است که نیازهای مختلف مان را تامین کند. یکی از این نیازها گرفتن عکس سلفی است که غالبا در شرایط و مکان های مختلف تمایل داریم از خودمان، همراه با خانواده و دوستان عکس بگیریم. در این مواقع داشتن یک گوشی با دوربین سلفی بالا بسیار کاربردی است. در اینجا ۱۰ گوشی برتر دنیا که دارای بالاترین دوربین سلفی است، معرفی می کنیم.

۱- Oppo F1 Plus

این گوشی که با اندروید ۵/۱ مجهز شده، دارای صفحه ۵/۵ اینچی، پردازنده ۸ هسته ای Helio P10 با ۶۴  گیگابایت حافظه داخلی و ۴ گیگابایت حافظه رم است. دوربین اصلی آن ۱۳ مگاپیکسل بوده اما دوربین سلفی (جلو) آن قوی تر از دوربین اصلی و ۱۶ مگاپیکسل است. در حقیقت این گوشی که در سال ۲۰۱۶ تولید شده، مختص عکس های سلفی است.

گوشی موبایل با دوربین سلفی

۲- vivo X7 Plus

این گوشی مدل ۲۰۱۶ با صفحه ۵/۷ اینچی، دارای پردازنده ۸ هسته ای Snapdragon 652 است. اندروید آن نسخه ۵/۱ و دارای ۶۴ گیگابایت حافظه داخلی و ۴ گیگابایت حافظه رم است. دوربین سلفی آن مانند دوربین اصلی ۱۶ مگاپیکسل است.

گوشی موبایل با دوربین سلفی

۳- Oppo F1s

یک گوشی از نظر اندازه صفحه و اندروید مشابه Oppo F1 Plus بوده اما از لحاظ پردازنده و حافظه ها کمی ضعیف تر است. دوربین های آن نیز همانند Oppo F1 Plus است. می توان گفت این گوشی سخت افزاری پایین تر از مدل پلاس دارد.

گوشی موبایل با دوربین سلفی

۴- Sony Xperia X

یک گوشی از برند معتبر و شناخته شده سونی با دوربین سلفی ۱۳ مگاپیکسل و دوربین اصلی ۲۳ مگاپیکسل که عکاسی های خاطره انگیزی را برای ما ثبت می کند. صفحه این گوشی ۵ اینچ با اندروید نسخه ۶، حافظه ۳۲ یا ۶۴ گیگابایتی و رم ۳ گیگابایتی با پردازنده ۶ هسته ای Snapdragon 650 کارایی بالایی دارد.

گوشی موبایل با دوربین سلفی

۵- Sony Xperia XZ

برند سونی در خصوص گوشی با دوربین های حرفه ای پیشگام است و این گوشی نیز دارای دوربین سلفی ۱۳ مگاپیکسل و دوربین اصلی ۲۳ مگاپیکسل است. صفحه نمایش بزرگ تر از مدل Xperia X اما دارای حافظه های مشابه و با پردازنده ۴ هسته ای Snapdragon 820  همراه است.

گوشی موبایل با دوربین سلفی

۶- ZTE nubia N1

یک گوشی از برند ZTE با اندروید نسخه ۶ و حافظه ۶۴ گیگا بایتی و ۳ گیگا بایت رم دارای صفحه نمایش ۵/۵ اینچی است. دوربین اصلی و سلفی آن هر دو ۱۳ مگاپیکسل است. پردازنده آن ۸ هسته ای از نوع  Helio P10 است.

گوشی موبایل با دوربین سلفی

۷- Huawei Honor 7i

این بار شرکت هواوی یک گوشی هیجان انگیز روانه بازار کرده که دوربین آن می چرخد. این گوشی برخلاف سایر گوشی ها که دارای دو دوربین است، یک دوربین ۱۳ مگاپیکسلی چرخان دارد. اندروید آن نسخه ۵/۱/۱ با صفحه ۵/۲ اینچی و حافظه اصلی ۳۲ گیگابایتی با ۳ گیگابایت رم و پردازنده ۸ هسته ای Snapdragon 616 است.

گوشی موبایل با دوربین سلفی

۸- +HTC One E9

برند HTC گوشی را تولید کرده که پردازنده ۸ هسته ای Helio X10 با ۳۲ گیگا بایت حافظه و ۳ گیگا بایت رم توانسته گوشی پرطرفداری باشد. دوربین اصلی آن ۲۰ مگاپیکسل و دوربین سلفی ۱۳ مگاپیکسلی قوی ای دارد.

گوشی موبایل با دوربین سلفی

۹- Asus Zenfone Selfie ZD551KL

شرکت ایسوس که در زمینه لپ تاپ و تبلت و تجهیزات رایانه پیشگام است، این بار سراغ گوشی هایی رفته که توانسته در میان حرفه ای ها خوش بدرخشد. دوربین های اصلی و سلفی ۱۳ مگاپیکسلی به همراه ۳۲ گیگابایت حافظه اصلی، ۳ گیگابایت رم، پردازنده ۸ هسته ای Snapdragon 615 و اندروید نسخه ۵ در این گوشی قرار دارد.

گوشی موبایل با دوربین سلفی

۱۰- Sony Xperia M5

برای آخرین بار سراغ گوشی سونی می رویم. این گوشی ۵ اینچی با اندروید نسخه ۵ همراه است. پردازنده ۸ هسته ای Helio X10 با حافظه نه چندان زیاد ۱۶ گیگابایتی و  ۳ گیگا بایت رم با سرعتی مناسب همراه است. دوربین اصلی این گوشی ۲۱ مگاپیکسل و دوربین سلفی ۱۳ مگاپیکسلی، عکاسی با این گوشی را لذت بخش کرده است.

گوشی موبایل با دوربین سلفی

منبع : www.GSMArena.com

مهندس رشید