گوشی همراه

راهنمای دیجیتالی مجله اینترنتی شهر نوجوان (بیت ۳ از بایت ۱)

راهنمای انتخاب تلفن همراه ـ (قسمت اول- برند)
گاه انتخاب یک گوشی همراه مناسب و کاربردی دشوار است. شاید برای اولین بار بخواهید یک گوشی همراه داشته باشید یا اینکه گوشی قبلی شما دیگر کارایی لازم را ندارد و می خواهید گوشی همراه یا تبلت جدیدی خریداری کنید. تلفن های همراه دارای ویژگی های متنوع و متمایزی است که انتخاب آن اغلب افراد را دچار سردرگمی می کند. برخی از ویژگی های تلفن های همراه و تبلت را در اینجا بررسی می کنیم تا نوجوانان و والدین آنها بتوانند با استفاده از این معیارها انتخاب مناسبی داشته باشند.
۱- نام تجاری (برند) سازنده: کارخانه های تولید کننده تلفن های همراه با یک نام تجاری آغاز به کار می کنند و پس از مدتی با توجه به نوع و کیفیت محصول، خدمات پس از فروش و حتی هزینه و قیمت محصولات، بین مصرف کنندگان معتبر می شوند و بازار را در اختیار می گیرند. برندها برای اینکه بتوانند وضعیت خود را در بازار حفظ کنند نیاز به نوآوری دارند و باید از فناوری های جدید و پیشتاز در محصولات خود استفاده کنند. برخی از برندهای معتبر سازنده گوشی های تلفن همراه و تبلت را در اینجا معرفی می کنیم. گوشی های تلفن همراه و تبلت های تولید شده در این کارخانه ها از کیفیت مناسبی برخوردار هستند.
سامسونگ (SAMSUNG)، اپل (APPLE)، مایکروسافت (MICROSOFT)، نوکیا (NOKIA)، سونی (SONY)، ال جی (LG)، اچ تی سی (HTC)، موتورولا (MOTOROLA)، هواوی (HUAWEI)، لنوو (LENOVO)، شائومی (XIAOMI)، ایسوس (ASUS) و بلک بری (BLACKBERRY) و زد تی ای (ZTE) از تولیدکنندگان مطرح در دنیا هستند.
انتخاب یک گوشی از میان این برندها، می تواند به شما این اطمینان را بدهد که گوشی شما دیرتر خراب می شود، پشتیبانی مناسبی دارد، نرم افزارهای آن به موقع به روز می شود و با نرم افزارهای جدید همخوانی دارد. اگر وسواس خرید گوشی های جدید را ندارید و مدام گوشی خود را عوض نمی کنید، می توانید یک بار هزینه کنید و چندین سال از آن استفاده کنید.
در قسمت های بعدی به بررسی ویژگی های داخلی، سیستم عامل و سخت افزار این گوشی ها می پردازیم.

منابع:

www.digitaltrends.com/buying-guides/cell-phone-buying-guide
www.gsmarena.com
www.mobile.ir
www.phonearena.com

مهندس رشید