سخن سردبیر

دوست عزیز نوجوان! آیا تا به حال به سن و سال خودت فکر کردی؟ درباره نیازهای جسمی و روحی ویژه نوجوانی با افراد مورد اعتماد مشورت کردی؟ حواست هست که باید از حالی که در آن هستی، لذت ببری و البته به شکلی برنامه ریزی کنی تا مطابق علاقه و استعدادی که خداوند به تو هدیه کرده، مسیر زندگی را با انگیزه و انرژی ادامه دهی. زمان آن رسیده که با کسب آگاهی از منابع مطمئن و دلسوز، خودت وارد عمل شوی و انتخاب کنی؛ اینکه چه رشته تحصیلی را دوست داری و در چه زمینه غیردرسی مثل هنر یا هر مهارت دیگری استعداد داری؟ و اینکه دیگر کودک نیستی تا در جواب این سوال که می خواهی چکاره شوی؟ بدون فکر و به تقلید از اطرافیان بگویی: معلم، مهندس، دکتر و … . در حال حاضر روی پلی حرکت می کنی که خیلی طولانی نیست و به زودی وارد سرزمین جوانی خواهی شد.

دوست خوبم! سعی کن از تمام استعداد و هوشی که داری، بهره ببری و پیش از هر تصمیم و کاری، از خودت بپرس: «من کی هستم؟!» و «دلیل کارم چیه؟!» پاسخ هوشمندانه تو به این پرسش های به ظاهر ساده یعنی «فلسفه زندگی» که هر چه بیشتر به آن ارزش بدهی، بیشتر از زندگی رضایت خواهی داشت. در نهایت خود تو باید فلسفه زندگی خودت را کشف کنی و از این کشف لذت ببری و به شادی و آرامش برسی.

دوستان تو در «شهر نوجوان» قصد دارند در حد توان و با تکیه بر تجربیات و تخصص خود، در این مسیر همراه تو باشند. از طریق info@nojavaniran.ir ما را راهنمایی کن و بگو در این شهر تازه تأسیس شده چه مواردی را در نظر بگیریم که مطابق نیازهای تو باشد تا به مرور و به کمک هم «شهر نوجوان» را توسعه دهیم.

«آرزومند پیروزی تان»