سفر «تن تن» به ایران … !

ژرژ رمی در سال ۱۹۰۷ در بلژیک متولد شد و از سال ۱۹۲۴ با نام مستعار هرژه کار هنری خود را آغاز کرد و سال ۱۹۸۳ در اثر بیماری از دنیا رفت. هرژه خالق شخصیت تن تن است و این دو نام اغلب در کنار هم می آیند. بیشتر نوجوانان و حتی بزرگترها تن تن را می شناسند. هرژه، تن تن را با الهام از برادر کوچکترش که افسر ارتش بلژیک بود، خلق کرد، البته بعدها شیوه دیگری در پیش گرفت. بعد از مرگ هرژه، همکارانش ماجرای «تن تن و هنر الفبا» را که نیمه کاره مانده بود، منتشر کردند. از سال ۱۹۳۰ به بعد، تن تن حامل پیام های بشردوستانه بود. همچنین هرژه با کمک یکی از دوستانش مجله تن تن را در سال ۱۹۴۶ چاپ کرد که بسیار مورد استقبال قرار گرفت. بالاخره انیمیشن تن تن به کارگردانی استیون اسپیلبرگ در سال ۲۰۱۲ برنده بهترین انیمیشن در مراسم گلدن گلوب شد. در ایران نیز داستان او با نام «تن تن خبرنگار جوان» به چاپ رسیده است.
کاراکتر (شخصیت) تن تن یک خبرنگار زیرک بلژیکی است که در این حرفه ماجراهای جذابی برایش پیش می آید. او به عنوان یک شخصیت خوش طینت و ساده و در عین حال جسور در سیر داستان، به اکتشافات بزرگی دست می زند.
Kas Raz عکاس بین المللی با گرفتن عکس های پرسپکتیو از تن تن در نقاط مختلف جهان مشهور شده است. به گزارش سایت عصر ایران، این بار تن تن به ایران سفر کرده و همراه دوستانش در مکان های مختلف تهران عکس انداخته که اتفاقا از سوی هواداران این عکاس مشهور، مورد استقبال قرار گرفته است.

۴۲۱۲۳۲۸۷۵_۱۲۹۴۶۵

۴۲۱۹۱۶۴۸۹_۳۶۹۴۳

۴۲۱۲۲۵۷۲۹_۴۱۴۴۹

۴۲۱۲۳۵۰۱۳_۱۲۸۹۳۶

منابع:
۱ـ دانشنامه ویکی پدیا
۲ـ سایت تحلیلی ـ خبری عصر ایران

لیلا امیرخانی
پریسا عبداله زاده