سومین جشنواره ملی اسبای بازی

سومین جشنواره ملی اسباب‌بازی؛ ۲۴ مرداد ماه

به گزارش ایرنا از کانون پرورش فکری، علاوه بر حضور مرکز سرگرمی‌های سازنده‌ کانون، شورای نظارت بر اسباب‌بازی و غرفه‌های مرتبط با کانون، ۸۰ نهاد و شرکت تولید و عرضه کننده در بزرگ‌ترین رویداد جشنواره‌ای اسباب‌بازی شرکت می کنند.
در مجموع ۹۰ غرفه در این دوره میزبان تولید کنندگان و عرضه کنندگان اسباب‌بازی است.
همچنین فضایی به وسعت ۵۵۰ متر به بازی‌های بومی محلی ایران همچون طناب‌کشی، عمو زنجیرباف، یک قل دو قل، لی لی و دوز بازی اختصاص داده شده است، تا مراجعه کنندگان ضمن یادگیری بازی‌ها بتوانند به صورت فردی و گروهی در این فضا بازی‌ها را انجام دهند.
مجموعه شهر توپ، موسسه ذهن نو، شرکت با فرزندان، شهر کودک، طراحان خلاق فردای پارسه، فروشگاه آنلاین اسباب‌بازی هپیلی، کانون سنجش و افزایش هوش کودک و نوجوان، کاوش ایده تکاپو، گیاه جوان، بازی کار کودک، انتشارات پژواک دانش، انتشارات آذرفر، جهاد دانشگاهی استان قزوین، دنیای کودک خلاق، شرکت رد تویز، بازی فکری فرا هوش، آوای طبیعت پایدار تنها بخشی از شرکت کنندگان در این رویداد فرهنگی هستند.

سومین جشنواره ملی اسبای بازی

همچنین غرفه‌ مشاوره برای والدین و مربیان در این نمایشگاه دایر می‌شود و قرار است متخصصان این حوزه در روزهای برگزاری جشنواره در مورد کاربردهای مختلف اسباب‌بازی‌ها با مراجعه کنندگان صحبت کنند.
اهدای اسباب‌بازی به بیمارستان‌های کودک نیز برای سومین بار در این جشنواره، اسباب‌بازی‌های بازدید‌کنندگان را جمع‌آوری کرده و در اختیار مراکز درمانی قرار می‌دهد.
نشست‌ها و کارگاه‌های علمی این جشنواره از روز نخست پذیرای علاقه‌مندان خواهد بود و در فضای عمومی نمایشگاه، عروسک‌های غول پیکر قرار است به اجرای نمایش برای کودکان بپردازند.
سومین جشنواره ملی اسباب‌بازی تا ۲۸ مرداد ماه همه روزه از ساعت ۱۴ تا ۲۲ در مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان پذیرای بازدیدکنندگان است.

منبع:

http://www.irna.ir/fa/News/82631225/