جشنواره عروسکی

شانزدهمین جشنواره بین المللی نمایش عروسکی تهران ـ مبارک

شانزدهمین جشنواره بین المللی نمایش عروسکی تهران ـ مبارک، یکم تا هفتم شهریور ۹۵ در تهران برگزار می شود.
به گزارش شهر نوجوان و به نقل از ستاد خبری شانزدهمین جشنواره نمایش عروسکی، این جشنواره روز دوشنبه یکم شهریور همزمان با مراسم شادی پیمایی (کارناوال) آغاز به کار خواهد کرد.
در فراخوان این جشنواره اهدافی نظیر دستیابی به راه های خلاقانه و نو در نمایش عروسکی، انتقال پیام های آموزشی با شیوه های موثرتر و توجه به مخاطب مورد نظر قرار گرفته است و حالا باید دید که آثار راه یافته به جشنواره تا چه اندازه به این اهداف دست یافته اند. به هر روی برگزاری جشنواره هایی از این دست و با این شیوه افتتاحیه که همه گروه های سنی را در کنار هم قرار می دهد، جدای از رشد نمایش عروسکی، یک حرکت نمادین و اجتماعی ـ آموزشی تاثیرگذار تلقی می شود، به ویژه که چنین مراسم و برنامه هایی در کشور ما کمتر برگزار می شود.
در این شادی پیمایی (کارناوال) همه گروه های ایرانی و خارجی شرکت کننده در جشنواره همراه با عروسک های غول پیکر و کوچک حضور خواهند داشت. برخی هنرمندان نمایش عروسکی نیز با عروسک های خود در این مراسم شاد شرکت می کنند. همه خانواده ها همراه با کودکان و عروسک هایشان به این کارناوال آهنگین و بزرگ دعوت هستند.
دبیری این جشنواره به عهده مرضیه برومند، هنرمند توانای تئاتر و سینمای ایران است.
این مراسم افتتاحیه حدود ساعت ۱۷:۳۰ دوشنبه یکم شهریور از مقابل تالار وحدت آغاز می شود و در محوطه تئاتر شهر پایان می یابد.