داروگ

ششمین شماره «داروگ» منتشر شد

تصویر درون یک سفینه فضایی و تیتر درشت «مریخی» روی جلد داروگ شماره ۶، از هیجان و ماجراجویی ماموریت های فضایی در این مجله محیط زیستی، خبر می دهد. موضوعی که اگر سرمقاله را بخوانید، ارتباط آن با ضرورت حفاظت از محیط زیست را متوجه می شوید.

گفت و گوی دکتر اسماعیل کهرم، استاد سرشناس محیط زیست با خبرنگار نوجوان داروگ، اولین مطلب این شماره است. فضای صمیمانه و خاطرات شیرین و خواندنی دکتر کهرم را از دست ندهید.

بچه های سبز هم در این شماره کولاک کرده اند؛ از سه دختر دانش آموز سازنده ربات های گردآورنده زباله دریاها، تا تحقیق نوجوان کلاس نهمی درباره گیاهان دارویی و جایزه سپیدار هم که جای خود را دارد.

در این شماره طبیعت گردی در داروگ با پرنده نگری در تالاب فریدون کنار شروع می شود البته در قالب یک داستان کوتاه؛ و با رفتن به موزه زمین شناسی ادامه پیدا می کند.

بخش سرگرمی نیز بسیار متنوع و خواندنی است. از فیلم مریخی گرفته تا بررسی تغییرات شاهزاده خانم های کارتون های والت دیزنی و طنز که نوعی تاریخ فلسفه هم محسوب می شود.

همچنین پارک حیوانات طبق معمول از جذّاب ترین بخش های داروگ است و ما را تا درون خانه کفتار (که شبیه خانه یک کلکسیونر یا مجموعه دار است!) می برد. در ادامه نیز برای دوستی با حیوانات هفت قدم برمی داریم.

دانستنی های بکر و جالب درباره بهینه سازی مصرف انرژی، ساختمان سبز و سبک زندگی سبز هم از دیگر مطالب خواندنی این شماره است.

و اما بخش پایانی داروگ در این شماره، داستان تصویری (کمیک استریپ) «ماجراهای پرفسور در زیست بوم» است.

ششمین شماره داروگ در ۶۸ صفحه تمام رنگی و به قیمت ۵۰۰۰ تومان در دکه های مطبوعات به دوستداران محیط زیست به ویژه نوجوانان عزیز، تقدیم می شود.

 

منبع: جهان سبز