اندروید ۷

ظهور اندروید ۷

گوگل جدیدترین نسخه اندروید را به نام Nougat  (نوقا) منتشر کرد. این نسخه جدید، Android 7.0 است که به عنوان سیستم عاملِ موبایل طراحی شده و از ویژگی منحصر به فردی برخوردار است به این ترتیب که اجازه می دهد در یک صفحه نمایش به طور همزمان دو برنامه اجرا شود و دستگاه را قادر می سازد تا از گرافیک ۳ بعدی (۳D) پیچیده در بازی ها و برنامه ها پشتیبانی نماید. هم اکنون این اندروید در هندست و تبلت های برند Nexus قابل به روز رسانی است.
گوگل می گوید این اندروید در تلفن های آینده LG از جمله LG V20، از پیش نصب شده است اما صاحبان دیگر گوشی های هوشمند باید صبر کنند تا تولید کنندگان آنها بررسی های لازم را برای امکان نصب روی دستگاه های مختلف انجام دهند.
چالش گوگل، به روز رسانی گوشی ها و دستگاه های هوشمند با نسخه های جدید توسط خود کاربران آنها ست.
بر اساس گزارش های منتشر شده از شرکت های تولید کننده گوشی های هوشمند، فقط ۱۵% از گوشی های تولید شده از نسخه های قدیمی استفاده می کنند.
برخی از قابلیت های این اندروید شامل پاسخگویی سریع به برنامه های پیام رسان، طول عمر بیشتر باتری از ۱۰% تا ۲۵% نسبت به اندروید نسخه ۶، انجام دو کار همزمان (مانند دیدن فیلم و چک کردن تلگرام) و در نهایت قابلیت تنظیم دسترسی های سریع و واسطه های کاربری و همچنین کاهش مصرف اینترنت و افزایش امنیت است.

منابع:

http://www.pcmag.com/news/347217/android-7-0-nougat-rolls-out-to-nexus-devices
https://www.theguardian.com/technology/2016/aug/23/android-7-nougat-tips-tricks-replies-settings-app-emoji
http://www.bbc.com/news/technology-37154926

مهندس رشید

One comment

Comments are closed.