آب گرم و لیموترش

فواید نوشیدن آب گرم و لیموترش هنگام صبح

به گزارش گروه علمی ایرنا به نقل از شبکه خبری دویچه وله، روز را با نوشیدن یک فنجان آب گرم همراه با آب لیموی تازه آغاز کردن، نسخه‌ای سنتی برای تغذیه‌ سالم است و  برای تندرستی فواید زیادی دارد. این نوشیدنی دستگاه گوارش را فعال و جگر را پاک کرده، همچنین به کاهش وزن کمک می کند.
آب لیمو همچنین به دلیل داشتن ویتامین ث، سیستم دفاعی بدن را تقویت می‌کند. همچنین اگر بدن کسی دچار اختلال مزمن در تعادل اسید ـ باز باشد، آب لیمو به بازگرداندن این تعادل و ثبات آن کمک می کند.
آب لیمو خاصیت سم‌زدایی نیز دارد و به طور طبیعی جزو مواد ادرارآور است و همین خاصیت سبب می‌شود که به بدن کمک کند تا مایعات و زهرابه‌ها (توکسین‌ها) را دفع کند.خاصیت دیگر آب لیمو شاداب و مرطوب نگه‌داشتن پوست است.

برای استفاده از این نوشیدنی معجزه آسا، باید آب را  داغ کرده، سپس در لیوان بریزید و یک برش از لیمو ترش را در آن بریزید و بگذارید کمی خنک شود سپس مانند چای آن را بنوشید. همچنین می توانید آب لیموی تازه را در آب گرم بریزید سپس آن را مخلوط کرده و بنوشید.

آب یک نیمه لیموی ترش در بامداد هر روز بسیار سودمند است. فقط از آن جهت که لیمو ترش یکی از اسیدی‌ترین مرکبات است و محیط دهان را اسیدی می‌کند، برای محافظت از دندان‌ها باید پس از نوشیدن آن، دهان را با آب شستشو داد.

منابع:

ایرنا

باشگاه خبرنگاران جوان