پیشگیری از ورود هکرها به تلفن همراه

هیچ یک از ما دوست نداریم که عکس ها و اطلاعات شخصی مان در اینترنت منتشر شود یا افراد سوء استفاده گر آنها را در اختیار بگیرند بنابراین باید اقدامات امنیتی بیشتری انجام دهیم و نسبت به استفاده از تلفن همراه و تبلت خود دقت و هوشیاری بیشتری داشته باشیم.
چند توصیه برای در امان ماندن از هکر ها و کدهای مخرب:
۱- باید بدانیم که هکرها برای دسترسی به اطلاعات، سعی می کنند ما را فریب دهند بنابراین از باز کردن هرگونه پیام یا تبلیغات در ایمیل و ابزار ارتباطی مانند تلگرام از منابع و افراد ناشناس پرهیز کنیم.

images
۲- یکی از راه های فریب توسط هکرها، ارسال عکس ها و مطالب جذاب است که خواننده را ترغیب می کند تا ادامه مطلب را بخواند و به سایت های مختلف سرکشی کند؛ بنابراین توصیه می شود از دنبال کردن اینگونه مطالب در اینترنت پرهیز کنیم تا جلوی آلوده شدن به کد مخرب گرفته شود.
۳- از منابع ناشناس که برنامه ها را مجانی و با ترفندهای مختلف در اختیار کاربر قرار می دهند، هرگز برنامه ای را دانلود و بر روی تلفن همراه خود نصب نکنیم.
۴- در تلفن های اندرویدی، فقط از منابع معتبر مانند (google play store) و در دستگاه های اپل مانند (app store) برنامه ها را دانلود کنیم.
۵- حتما روی تلفن همراه پین کد سیم کارت را فعال کرده و همچنین برای ورود به تلفن همراه از الگوی بازکردن یا کلمه عبور استفاده کنیم.
۶- برنامه های موجود روی تلفن همراه را حتما به روز کنیم.
۷- سعی نکنیم که تلفن همراه خود را root یا jailbreak کنیم زیرا وضعیت اولیه و اصلی تلفن همراه از امنیت بیشتری برخوردار است و با این کار امکان نصب ابزارهای مخرب آسان تر می شود.

IMG_20160309_192223
۸- تا جایی که امکان دارد از اینترنت های بی سیم مجانی استفاده نکنیم.
۹- انجام بازی های نصب شده روی تلفن همراه و بازی های اینترنتی آنلاین باید با برنامه زمانبندی همراه باشد به نحوی که کمترین تاثیر منفی را در فعالیت های درسی و حضور در کنار خانواده داشته باشد. اعتیاد به این بازی ها از نظر روحی و جسمی بسیار خطرناک است. حتی برخی از این بازی ها محلی برای حضور هکرها و دسترسی به اطلاعات تلفن همراه است.
۱۰- یکی از مهمترین اقدامات پیشگیرانه، نصب نرم افزارهای امنیتی از جمله آنتی ویروس معتبر و مناسب مانند Avira، Kaspersky، Lookout،AVG ، WebRoot Secureweb، Bitdefender و Avast است.

 

مهندس رشید