جذابیت

چگونه جذاب باشیم؟ ( ۱۰ راز جذابیت )

این سوالی است که همیشه ذهن ما انسان ها را درگیر خود کرده و همواره جواب های مشابه ای به آن می دهیم.

دکتر رونالد ریگیو که سال ها در این زمینه تحقیق و بررسی کرده معتقد است: جذابیت از اختلاط سه قدرت “سخن گویی، حساسیت و کنترل” به وجود می آید. اینها مهمترین اصول جذابیت به شمار می آیند که ما می خواهیم در موردشان صحبت کنیم. مهمترین ویژگی آدم های جذاب در این نکات خلاصه می شود که توجه به آنها در رابطه با اطرافیان تاثیر مثبتی دارد:

۱- همیشه لبخند بر لب داشته باشید. اگر می خواهید فردی جذاب باشید بهتر است هنگام صحبت با دیگران لبخند بزنید، همین امر باعث می شود که فرد مقابل شما هم لبخند زده و در نتیجه گفتگوی خوبی داشته و هر دو لذت ببرید.

۲- به همه انسان ها احترام گذاشته و برایتان فرقی نکند که مخاطب شما چه سنی و چه مقامی دارد. دلیل این احترام این است که فرد جذاب هیچگاه خود را برتر از دیگران نمی داند.

۳- افراد جذاب همیشه با صداقت رفتار می کنند. افراد همیشه به سوی کسانی جذب می شوند که صادقانه رفتار می کنند و موثق صحبت می کنند بنابراین صادق باشید.

۴- افراد جذاب دارای ثبات رفتاری هستند. همچنین آنها هرگز در مورد افراد و انسان های دیگر بد نمی گویند و سعی می کنند هر کاری را تا حد امکان و توان درست انجام دهند، پس بدگویی ممنوع!

۵- آدم های جذاب هرگز به دیگران فخر نمی فروشند و بسیار متواضع هستند و دائم از توانایی ها، هوش و موفقیت های خود سخن نمی گویند، بنابراین تواضع را از یاد نبرید.

۶- همواره از صحبت های کوتاه و بی سر و ته پرهیز کنید تا حوصله دیگران را سر نبرید و با جان و دل به حرف های شما گوش کنند.

۷- این افراد توجه خاصی به انسان های اطراف خود دارند و بسیار انسان دوست هستند بنابراین رفتار دوستانه با اطرافیان را سرلوحه خود قرار دهید.

۸- در مورد جذابیت یک قانون وجود دارد(به نام پلاتینیوم) که تاکید می کند همانگونه که دوست دارید با شما رفتار کنند، با دیگران رفتار کنید.

۹- افراد جذاب همیشه دلایلی برای لذت بردن و دوست داشتن زندگی پیدا می کنند. آنها در واقع بسیار مثبت اندیش و پرشور هستند و انرژی خود را به دیگران منتقل می کنند پس منبع انرژی و شور زندگی باشید.

۱۰- و اما اصل طلایی جذابیت “احترام یکسان به تمام افراد” است.

بعد از تمام تحقیقات انجام شده، همواره این سوال پیش می آید که آیا جذابیت ذاتی است یا آموختنی؟! البته این سوال پاسخ علمی ندارد، ولی محققان روانشناسی معتقدند که: بعضی از رفتارها را می توان آموخت و در نتیجه رابطه بهتری با دیگران برقرار کرد اما هیچ آموزشی نمی تواند انسانی که جذاب نیست را جذاب کند پس در کنار آموختن رفتارهای درست، باید به ذاتی بودن آن هم اشاره کرد.

منابع:

۱- رازهای موفق ترین آدم های دنیادر یک دقیقه: نوشته ویوان نیوز

۲-www.parchologie-heute.de

۳- سایت khabaronline

شهره کلایی